KION Stříbro - Supply Chain Solutions

O společnosti

Dematic je celosvětově působící inženýrská společnost spadající pod skupinu KION Group. Zabývá se automatizovaným řešením skladových prostor od fáze návrhu až po konečnou realizaci u zákazníka. S více než dvousetletou historií je lídrem na trhu ve svém oboru. Zákazníci se profilují zejména z oblasti logistiky a distribuce, ale i výrobních podniků. Konkurenční výhodou společnosti je nabídka unikátního řešení na základě konkrétní specifikace zákazníka. Každý projekt je svým způsobem unikátní.

V závodě Ostrov u Stříbra vyrábíme tři produktové řady značky Dematic, které se používají v automatizovaných logistických centrech (více v sekci Naše produkty). V současné době nabízíme u nás v závodě pracovní uplatnění pro přibližně tři stovky zaměstnanců.

První setkání s naší společností stráví noví kolegové v moderně zařízeném tréninkovém centru, kde si pod dohledem zkušených a odborně způsobilých trenérů vyzkouší veškeré procesy, které poté budou využívat ve své každodenní praxi. Své první dny zde prožijí jak operátoři, tak techničtí pracovníci. První školení probíhá v rámci virtuální reality, kde si zaměstnanci vyzkouší např. školení bezpečnosti práce, na kterou je kladen nejvyšší důraz.

V naší společnosti existuje přesně definovaný systém pro odměňování pracovníků. Možnosti posunu v rámci tarifních tříd jsou představeny společně s firemními benefity během prvních dnů ve firmě.

Naše produkty

DMS - Inteligentní skladovací systém

MCS - Dopravníkový systém

DPS - Závěsný skladovací systém

Firemní prostředí

Odměňování a Benefity

 • roční bonus (13. plat)
 • bonus na dovolenou
 • bonus na Vánoce
 • příspěvek na dopravu
 • bonus za věrnost firmě
 • bonus za životní jubileum
 • příspěvek na životní či penzijní připojištění
 • online a další vzdělávání zaměstnanců
 • moderní tréninkové centrum
 • oceňování zaměstnanců
 • nová hala, čisté a moderní prostory, venkovní relaxační zóna
 • firemní kantýna
 • závodní stravování a doplňkový prodej během dne
 • týden dovolené navíc
 • home office
 • pružná pracovní doba, možnost napracování hodin a náhradního volna
 • Cafeterie či multisport karta
 • firemní akce (sportovní dny, KION festivaly, teambuildingy, …)
 • pravidelná setkání se zaměstnanci (townhall, coffee chats)
 • možnost pokládání anonymních dotazů
 • interní časopis
 • interní sociální sítě

Náš tým

Oceňuji lidský přístup vedoucích

Josef Tomo

V této firmě pracuji od roku 2020 jako operátor výroby dopravníkových pásů. Tato práce mě naplňuje, protože je technicky zaměřená. Pracujeme v čistém teplém prostředí s minimální hlučností. Jsem v Dematic spokojený, protože vedení záleží na spokojenosti zaměstnanců a dokáží ocenit poctivou práci.

Oceňuji skvělou firemní kulturu

Ivana Šichtancová

V Dematicu pracuji od roku 2019, kdy jsem si prošla náročnými začátky, protože jsem byla nováčkem v logistice. Tato doba je naštěstí minulostí, protože v současné době má Dematic „vymazlenou“ podobu, kterou nastavili lidé za pochodu a bez pevně daných procesů. Děkuji těmto kolegům, díky kterým mohu Dematic doporučit potencionálním uchazečům.

Náš zákazník, náš pán

Jakub Korbel

Práce v Dematicu mě zaujala hned už jako operátora výroby. Výroba více druhů dopravníkových systémů je jako stavět stavebnici ve větším podání. Po čase jsem se posunul na pozici Inspektora kvality, kde se starám o linku, která sestavuje celý dopravník podle výkresu a přání zákazníka.

Dostávám prostor k realizaci vlastních nápadů

Richard Sova

V Dematicu pracuji téměř čtyři roky, kdy jsem nastoupil jako operátor expedice, následně jsem se posunul na teamleadera inventurního týmu, až přišla nabídka stát se součástí týmu plánování výroby. Tato práce je nejen dobře ohodnocena, ale je to i obrovská zkušenost díky nahodilým situacím, při kterých člověk dostane prostor pro realizování vlastních nápadů. To je jeden z hlavních důvodů, proč zde pracuji rád.

Všichni táhneme za jeden provaz

Vít Vojta

Členem v týmu Dematic jsem poměrně krátce, ale každým dnem se potvrzuje, že to byla správná volba. Baví mě dynamický a inovativní smýšlející kolektiv s kolegy, kteří jsou profesionály v oboru a je možné od nich čerpat jejich cenné znalosti a zkušenosti. Mám rád rozmanitost úkolů a moderní prostředí a nejnovější technologie. Vztahy na pracovišti upevňujeme i mimo pracovní dobu různými společenskými akcemi. Těším se na další výzvy a nové příležitosti.

Moderní společnost s příležitostí kariérního růstu

David Bohuslavický

Do společnosti jsem nastoupil na pozici operátora výroby a během dvou let jsem se vypracoval na vedoucího Tréninkového centra a Reverzní logistiky.

Jsem rád, že mohu v této pozici rozvíjet talent našich zaměstnanců a pomoci jim dosahovat co největších úspěchů. Práci v Dematic bych doporučil každému, kdo má zájem pracovat v moderní společnosti, které záleží na svých zaměstnancích.

Podporujeme rozvoj kolegů a kariérní růst

Ondřej Šindelář

Pod křídly Dematicu jsem již od poloviny roku 2020, kdy jsem nastupoval jako Industrial Engineer a po necelém roce jsem přijal výzvu stát se leaderem našich Industrial Engineering techniků. Je to pro mě velmi cenná zkušenost, která mi odhalila, jak pestrá je práce s lidmi a zároveň ukázala směr, kterým se chci v budoucnu ubírat. Náš tým techniků jsme doplnili řadou lidí, kteří začínali ve výrobě. Umožnit růst a podporovat kolegy v rozvoji je skvělý pocit a jsem upřímně rád, že Dematic se k tomu staví na jedničku.

Oceňuji svobodu dělat věci svým způsobem

Kateřina Kyrálová

V lednu 2019 jsem nastoupila do společnosti Dematic, kdy se vyvíjela řídící struktura podniku, na pozici Order Manager. Díky projektům a denní komunikaci s projektovými teamy jsem se dostala do povědomí globálního vedení projektů a loňský rok jsem postoupila na pozici globálního projektového manažera regionu EMEA pro oblast projektů zákazníka Amazon.

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Lukáš Gottfried

V Dematicu pracuji od roku 2018 a po celou dobu působím v oddělení nákupu. Během těchto let jsem prošel prací na mnoha komoditách (například z C-Parts a Re-routed na sheet metaly). V práci si nejvíce vážím kolektivu a oceňuji různorodost náplně práce.

První den v KION SCS

Akce pro zaměstnance

KION Festival

Akce, která proběhla v okolí hal KION Stříbro. Program události nabízel velmi zajímavý a nabitý program. Mezi návštěvníky patřili především naši zaměstnanci, jejich rodinný příslušníci a známí. V areálu byla k dispozici také odpočinková a herní zóna, zábava nechyběla ani pro nejmenší, a to v podobě loutkového divadla, kreativních dílen či simulátoru formulí. Hlavním programem bylo vystoupení kapely MIG 21 a show Leoše Mareše. Celý večer byl završen After party s večerním grilováním.

Cyklovýlet

V létě jsme s našimi zaměstnanci vyrazili na společný víkend na kolech. Objeli jsme okolí Hracholusek, Stříbra a blízkých vesnic. Počasí nám přálo, voda byla tak akorát, večerní grilování a hudební čísla skvěle dovršily celou akci.

Sportovní turnaje

Snažíme se přicházet pro zaměstnance i s jiným sportovním vyžitím. Pořádali jsme již fotbalový nebo beachvolejbalový turnaj.

Coffee chat

Pravidelná měsíční schůzka, při které každé oddělení výroby a logistiky má svého zástupce. Zde se pak společně setkají se 4 manažery včetně pana ředitele a mají možnost sdělit své dotazy, připomínky, nápady na zlepšení. Je pro nás velmi důležitá zpětná vazba našich zaměstnanců a každá myšlenka nebo nápad, která náš závod může opět nějak posunout, je vítána. V neposlední řadě čeká vždy na zaměstnance bohaté občerstvení.

DEMATIC Magazín

V pravidelné relaci vychází náš DEMATIC Magazín, ve kterém se snažíme vždy shrnout zajímavé dění a informace, které se firmy a závodu týkají. Na článcích se podílí zástupci různých oddělení, takže si troufneme říct, že každý zaměstnanec si v magazínu vždy najde nějaký zajímavý článek.

Komunikační zóna

Snažíme se našim zaměstnancům co nejvíc zjednodušit přístup k informacím. k tomu slouží například komunikační zóna, ve které si mohou zaměstnanci najít důležité informace o dění ve firmě, směrnice, organigramy apod.

Den hydratace

Nápad, kterým jsme alespoň o trochu zpříjemnili letní měsíce na pracovišti našim zaměstnancům. Vyrazili jsme za zaměstnanci rovnou do výroby, kde jsme je ve stručnosti seznámili, jak by se měli správně v těchto letních měsících hydratovat a dali jsme jim náš Dematic hydratační balíček, který obsahoval balíček iontových nápojů, chladící šátek a v neposlední řadě naší originální Dematic flašku!

Sázení stromků

Dobrovolníci napříč odděleními se zúčastnili během podzimu této akce s názvem Sázení stromků v Ošelíně. Během této akce jsme za Dematic Stříbro zasadili téměř 50 stromků.

Mikuláš

Mikuláš, čert a anděl k nám dorazili v plné sestavě a měli pěkně napilno. Prošli kompletně celou výrobu, sklad a kanceláře, kdy čert se svou knihou hříchů hledal, kterého hříšníka by si mohl vzít s sebou do pekla. Naštěstí zde ale byl hodný anděl s Mikulášem a společně se jim vždy podařilo, s pomocí nějaké té básničky nebo písničky zaměstnanců, čerta přemluvit. Nakonec pak společně všechny naše zaměstnance obdarovali za odměnu Dematic vitamínovým balíčkem. Byla to velmi hezká a povedená návštěva, mnozí zaměstnanci se s našimi “návštěvníky” dokonce i vyfotili a my se nemůžeme dočkat, až je příští rok opět uvidíme.

Kontakt na HR

Pokud jste dočetli až na toto místo, věříme, že jsme Vás zaujali a že se společně osobně potkáme.

Kontaktujte nás na e-mailu či telefonu níže. A dejte sbohem nudné sériové výrobě a začněte svoji kariéru ve firmě, které záleží na každém konkrétním jednotlivci. Protože: Práce v Dematic Vás bude bavit!

Adam Milý

Nábor zaměstnanců

Adresa lokality

KION Supply Chain Solutions Czech s.r.o. (KION Stříbro)
Panattoni park D5 | Ostrov u Stříbra 65 | 349 01 Stříbro | Czech Republic

Whistleblowing / interní oznamovací systém

Naše společnost nabízí interním i externím oznamovatelům bezpečný whistleblowingový systém pro oznamování s cílem usnadnit identifikaci potenciálních porušení předpisů.

Máte-li konkrétní, podložené důkazy o závažném porušení zákona nebo jiných předpisů ve společnosti nebo máte-li důvodné podezření, že k takovému porušení došlo, je možné podat oznámení prostřednictvím našich whistleblowingových kanálů, a to písemně nebo telefonicky na:

Externí centrální whistleblowing tool a linku KION GROUP AG

Všechna oznámení řeší pověřené osoby v naší organizaci. Informace zaslané přes whistleblowingový systém jsou v naprostém bezpečí a nehrozí žádné odvetné opatření.

KION Group Headquarters Frankfurt

The KION Group

We employ more than 42,000 people and are among the world’s leading suppliers of industrial trucks and supply chain solutions. Our portfolio encompasses forklift trucks and warehouse trucks, as well as integrated automation technology and software solutions for the optimization of supply chains, including all related services.